Każdy z nas ma w życiu jakieś cele, potrzeby, pragnienia, które chciałby realizować. Marzymy o lepszej pracy, szczęśliwym związku, dostatnim życiu w zdrowiu i spokoju. Te cele są jak siła napędowa, która nakręca nas do działania. Pytanie, ile z nich faktycznie realizujemy a ile pozostaje w sferze marzeń. Z różnych powodów: bo nam się nie chce, bo nie wierzymy, że się uda, bo nie wiemy jak. Albo też z dnia na dzień odkładamy konkretne działania w czasie, bo wydaje nam się, iż mamy go nieograniczoną ilość.  

Bywa też, że do końca nie wiemy czego tak naprawdę chcemy, tj.: jakiej konkretnie pracy, jakiego partnera poszukujemy lub też co sprawi, że poczujemy się naprawdę szczęśliwi. 

Poświęć teraz chwilę i zadaj sobie pytania: „jakie mam priorytety w życiu?”, tj.: „co jest dla mnie najważniejsze i czy faktycznie się tym teraz zajmuję?”. A może nie czujesz się gotowy/gotowa, aby zrobić pierwszy krok. Dlaczego ? Być może potrzebujesz kogoś, kto w Ciebie uwierzy i w to, że dasz radę zrobić ten pierwszy krok. I każdy kolejny. 

Coach, to profesjonalista, który wspiera swoich klientów w osiąganiu i realizacji celów poprzez prowadzenie dialogu czy też używając narzędzi coachingowych w taki sposób, aby skłaniać do głębszych refleksji i wglądów. 

Cokolwiek cenisz sobie w życiu najbardziej i jakiekolwiek są Twoje priorytety życiowe, pracując z Coachem – dajesz sobie szansę osiągnąć lepsze rezultaty i w możliwie najkrótszym czasie. Żeby osiągnąć swoje cele życiowe najważniejsze jest jedno – podjąć działanie. Jeśli zdecydujesz się na pracę z Coachem, będziesz mógł/mogła: 

  1. Doprecyzować  swoje cele i priorytety i zobaczyć, gdzie jesteś dziś a gdzie chciałbyś / chciałabyś być za 3 do 6 miesięcy w kontekście ich realizacji. 
  2. Zrozumieć, co będzie Ci potrzebne do realizacji tych celów.
  3. Zaplanować konkretne działania i konsekwentnie śledzić ich realizację.

Wiele osób we współczesnym świecie korzysta z usług Coacha. Pierwotnie zawód ten został powołany w sporcie, aby świetnie przygotowanych technicznie sportowców, wspierać w budowaniu wiary w siebie. Następnie zawód ten przeniósł się na życie biznesowe, żeby rozwijać kompetencje menedżerskie. W ostatnich latach Coachowie coraz częściej wspierają ludzi w ich codziennym życiu, tak aby realizacja konkretnych celów, planów i zamierzeń, mogła zmaterializować się w maksymalnie krótkim czasie i przynieść klientom poczucie spełnienia i satysfakcji z własnych osiągnięć.