Nasze życie to sinusoida zdarzeń, czasem jesteśmy na fali wznoszącej, kiedy to wszystko układa się po naszej myśli, mamy dobrą pracę, szczęśliwe życie rodzinne, zdrowe relacje z przyjaciółmi  i znajomymi i realizujemy z pasją swoje zainteresowania czy hobby.

 

Czasem jednak, ta sinusoida zabiera nas w dół, niekoniecznie bardzo głęboki, choć to też się zdarza, ale taki, gdzie wszystko się pogmatwało i czujemy, że nic (lub jakiś obszar naszego życia) nie do końca układa się tak jakbyśmy tego chcieli. Nie wiemy, co dalej robić, w co się angażować a w co nie, co jest priorytetem a co jest mniej ważne. Dryfujemy…  A przez to tracimy cenny życiowy czas, energię, dobre relacje, a czasem zdrowie.

 

Tysiące osób na całym świecie w chwilach zwątpienia, rezygnacji czy poczucia utknięcia zwraca się o wsparcie do Coacha. Robią to, aby ruszyć z miejsca. Coach nie zastępuje psychologa czy psychoterapeuty lecz wychodzi z założenia, że klient jest osobą zdrową i wie najlepiej, co jest dla niego dobre.
 

W takich chwilach klient potrzebuje jedynie chwili odpoczynku, zastanowienia oraz przejrzenia się w oczach drugiej osoby, jak w lustrze. Wtedy ma miejsce wgląd i zrozumienie. Dzięki na głos wypowiedzianym słowom, dzięki emocjom, które wraz z głębszym oddechem w piersi w końcu znajdują ujście, dzięki drugiej osobie, która stawia właściwe pytania i słucha Cię z pełną uwagą i podąża za Twoimi potrzebami i obawami, w końcu klient doświadcza pełnego zrozumienia sytuacji i już wie, co dalej robić.

 

Taka zmiana  w kliencie może dokonać się na jednej sesji a czasem potrzeba jest więcej spotkań. Jest to zawsze indywidualna sprawa. Jeśli potrzebujesz podjąć jakieś decyzje, czy dokonać istotnych zmian w swoim życiu a jeszcze nie znasz dokładnego kierunku lub nie wiesz od czego zacząć, zadzwoń. Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację i przekonaj się, jak coaching zadziała dla Ciebie.